Aktualności > Weekend Szalonych Eksperymentów – 22-23 sierpnia

Weekend Szalonych Eksperymentów – 22-23 sierpnia

22-23 sierpnia Centrum Handlowe Borek zaprasza wszystkich młodych odkrywców na Weekend Szalonych Eksperymentów! Przekonamy Was, że przyroda, chemia i fizyka są pełne tajemnic do odkrycia!

WARSZTATY NAUKOWE – szalone eksperymenty chemiczno-fizyczne oraz zajęcia z robotyki. Fani budowania, projektowania i programowania będą się z nami świetnie bawić! Na warsztatach będzie można korzystać z edukacyjnych klocków LEGO Mindstorms i WeDo.

POKAZY WYBUCHOWYCH EKSPERYMENTÓW – pokaz „Kolory i chemiczne potwory” wprowadzi uczestników w świat barw i dziwacznych potworów, a naukowcy stworzą tęczową wodę oraz widowisko z kolorowymi płomieniami! 
Na naszej scenie spotyka się także magik, przekonany o swych zdolnościach z naukowcem, który każdy trik potrafi wyjaśnić naukowo – czyli pokaz „Magia kontra Nauka”. 
Młodzi odkrywcy udadzą się też w podróż na Biegun Północny dzięki „Lodowym Eksperymentom” z suchym lodem.
 „Tajemniczy świat zmysłów” wyjaśni dzieciom m.in. po co nam dwoje oczu i jak zlokalizować dźwięki przez „zajęcze uszy”. Wyjątkową atrakcją będzie tajemniczy sygnał, którego nie usłyszą dorośli!

ROBOTY – pokazy prawdziwych robotów to wyjątkowa gratka dla miłośników nowych technologii. Będzie robot-skorpion, roboty „światłoluby”, walki mini-sumo i wiele innych. 

OCULUS – czyli okulary z wirtualną rzeczywistością. Każdy uczestnik będzie mógł przenieść się w wirtualny świat i zwiedzić kontynenty, popływać z delfinami, przejechać się na wielkiej kolejce górskiej i wiele innych.

DRUK 3D – pokażemy jak za pomocą drukarki 3D można szybko stworzyć niesamowite modele i konstrukcje dosłownie w kilka minut!

Poznaj tajniki szalonych eksperymentów i zostań prawdziwym naukowcem!
Atrakcje odbywają się w godz. 11:00-18:00.

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: