Aktualności > Gymkhana Motocyklowa

Gymkhana Motocyklowa

Już 13 czerwca do Centrum Handlowego Borek zawita wrocławska runda zawodów w Gymkhanie Motocyklowej. Będzie sporo motocyklowych emocji, wyścigi i atrakcje dla spragnionych mocnych wrażeń!

Co to jest Gymkhana?
Zawody zostaną zorganizowane we współpracy z MotoFUNdacją, której celem jest promowanie sportu jakim jest Gymkhana Motocyklowa i organizacja zawodów w czterech miastach w Polsce w formie Mistrzostw Polski. Trenowanie tego sportu bezpośrednio wpływa na wzrost bezpieczeństwa motocyklisty na drodze. Specyfika Gymkhany wymaga wysokiej techniki poprzez niskie prędkości, z jakimi poruszają się po krętym torze zawodnicy. Niskie prędkości wymagają perfekcyjnego wyczucia motocykla oraz poprawnego balansu ciałem podczas pokonywania trasy ułożonej z pachołków. Płynność jazdy oraz wysoka technika jazdy wymagana podczas uprawiania tego sportu bezpośrednio przekłada się na umiejętność przewidywania sytuacji drogowych, a wytrenowanie pozwala zachować zimną krew podczas nieprzewidzianych sytuacji drogowych.

Plan zawodów
Na naszym parkingu szykuje się niezły odjazd!
8:00 - 8:30 Rejestracja uczestników 
8:30 - 10:00 Konkurs GP8 
10:00 - 13:00 Przejazd kategorii Amatorów i Pro 
13:00 - 14:00 Prezentacja produktów sponsorów i pokaz stuntu 
14:00 - 17:00 Finał kategorii Amatorów i Pro 
17:00 - 17:30 Kategoria Pucharowa 3 najlepszych zawodników klasy Pro i Amatorów walczących między sobą o Puchar głównego sponsora zawodów. 
17:30 - 18:00 Podsumowanie i rozdanie nagród

Przyjdź i spróbuj swoich sił!
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: