Aktualności > VI Bieg dla Maćka – 31 maja

VI Bieg dla Maćka – 31 maja

Dzień Dziecka w Centrum Handlowym Borek z Biegiem dla Maćka to już tradycja. W tym roku pobiegniemy już po raz szósty! 31 maja nasze centrum opanują sportowe emocje oraz atrakcje dla całej rodziny.
Celem akcji „Bieg dla Maćka” jest popularyzacja i promowanie biegania oraz wszelkich innych aktywności sportowych, wśród rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy do puszek zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Maćka Jacha.

Jakie atrakcje przygotowaliśmy?
Przede wszystkim biegamy! Przygotowaliśmy biegi na dystansach: 10 km (Główny Bieg), 2500m, 800m i 160m (Bieg Krasnali – specjalny dystans dla najmłodszych). W tym roku można uiścić opłatę startową w dowolnej wysokości.Poza bieganiem na uczestników imprezy czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, m.in. miniprzedszkole z wieloma grami i zabawami, konsultacje medyczne, prezentacje sprzętu sportowego, konkursy z nagrodami, pokazy sportowe.

W Centrum Handlowym Borek znajdziecie atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach:
- Modny zakątek – makijaż dla dziewczynek, malowanie paznokci i inne kosmetyczne atrakcje;
- Samochodowe Eldorado – wyrzutnia samochodów, parking, klocki, modele samolotów i wiele innych;
- malowanie wielkoformatowych domków;
- warsztaty ze słodyczami – wata cukrowa, popcorn, ozdabianie ciastek.

W tym roku „Bieg dla Maćka” będzie finałem 48-godzinnej sztafety, która wystartuje w piątek 29 maja o 10:50 z Górki Pafawagu. Sztafeta będzie biegła non-stop aż do rozpoczęcia „Biegu dla Maćka”. W piątek i sobotę na Górce odbędą się także spotkania ze znanymi himalaistami, m.in. Agnieszką Bielecką, Bogusławem Ogrodnikiem, Krzysztofem Wielickim, Adamem Pustelnikiem, Aleksandrem Lwowem.


Zapraszamy!
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera: